טויס אר אס לא מרשים לבעלי לשטוף כלים ולטפל בילדים.

יש לי שני אפרוחים מקסימים , אני לא אמא מושלמת ואני עושה הרבה טעויות (אולי יותר מדי) אבל אם יש משהו שתמיד הקפדתי זה ללמד אותם שהעובדה שהם נולדו למגדר מסויים לא מונע מהם ולא שולל מהם לעשות דברים מסויימים.
כשהאפרוחית הגדולה הייתה בת שנתיים היא ביקשה בפורים להתחפש לדייגו , נו זה שמציל חיות.
למרות כל ההרמות גבות וההערות של הסביבה הילדה התעקשה והייתה דייגו לתפארת .

הצרות הגדולות התחילו עם הפשפש הקטן , בינו לבין אחותו יש הפרש של קצת פחות משנה וחצי , מהיום שנולד הוא מעריץ אותה ואת האדמה שהיא דורכת עליה ונוהג לחקות אותה בכל הזדמנות החל מללבוש את הבגדים שלה ועד התוכניות בטלווזיה.

לכן
לא הופתעתי כשבגיל שנה וחצי בזמן שהיינו בחנות צעצועים הוא ביקש שנקנה לו בובה ועגלה , במשך חצי שנה הוא הסתובב עם "התינוקת" שלו לכל מקום, הוא הלך איתה לגן , לקח אותה לטיולים ובגן שעשועים נידנד אותה בנדנדה , האכיל אותה , החליף לה חיתול ואפילו מדד לה חום כשהייתה חולה.

אני לא ייחסתי חשיבות רבה מידי לנושא אבל הסביבה ובמיוחד האבא המרוקאי שלו בואו נגיד בצורה עדינה , היו קצת פחות רגועים , והתחילו לנסות לדחוף לו "צעצועים של בנים" , פתאום החדר שלו התמלא בטרקטורים ,מטוסים , אוטובוסים וכלי עבודה למינהם.

, הוא לא הפנה להם עורף ומצא בהם עיניין אך עדיין לא עזב את "התינוקת" שלו.יום כיפור וראש השנה 2013 108

בוקר אחד כשהיה בערך בן שנתיים הוא חזר מהגן עצוב וסיפר שהילדים צחקו עליו שהוא משחק בבובות ושבובות זה משחק של בנות , מאז הוא לא נגע בתינוקת שלו יותר מחוץ לבית.

בבית הוא משחק בהכל , במטבח הורוד הוא מבשל , עורך שולחן ושוטף כלים, הוא לוקח את הבובות לטיול בעגלה , הוא בונה בלגו , מרכיב פאזלים ומשחק במכוניות.

אני מנסה להראות להם שאפשר גם אחרת , ללמד אותם שהם שווים למרות  שכל אחד מהם נולד למין אחר.

בתוך ביתי אני מנהלת קרב שקט ולא פשוט עם הצד המרוקאי של משפחתי ומנסה להסביר להם שכאשר בעלי שוטף כלים או מטפל בילדים הוא לא "עוזר" לי , הוא פשוט ממלא את אחריותו כאבא , בן זוג ואיש משפחה, בדיוק כפי שאיני מצפה שיטפחו לי על השכם ויהללו אותי משום שאני יוצאת לעבוד "ועוזרת" בפרנסת המשפחה כך אין שום סיבה להלל ולשבח אותו על כך שהוא מטפל בילדים שלו.

אין לכם מושג עד כמה נחרדתי לגלות שבסניף טויס אר אס בגעש החליטו שתפקיד האשה הוא להישאר בבית ולטפל בעבודות הבית ובילדים ותפקידו של הגבר הוא לצאת לעבוד ולפרנס אם לא כך הדבר  הכיצד אתם מסבירים "שבאגף הבנות"  יש בובות , מטבחים וכלי בית "ובאגף הבנים" יש כלי עבודה , לגו ומכוניות.

בעצם מה שטויס אר אס אומרים לנו ההורים ולילדנו שאשה וגבר אינם שווים.

אישה אינה יכולה להרוויח כמו הגבר משום שאין זה תפקידה לפרנס , הגבר הוא המפרנס העיקרי , אישה אינה יכולה לנהוג (הרי איך היא תדע לנהוג אם רק לבנים מותר לשחק במכוניות) .

וכמובן שאין זה תפקידו של הגבר לטפל בילדיו , להאכיל אותם , להלביש אותם ולהחליף להם.

ההפרדה הבוטה הזאת אומרת כל-כך הרבה מבלי להוציא מילה.

מזל שאני את הילדים שלי לימדתי אחרת.

מחשבה אחת על “טויס אר אס לא מרשים לבעלי לשטוף כלים ולטפל בילדים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s